PERU – pierwsze wrażenia i autobusy


DSC_0343 (2)

No i wreszcie po WIELU godzinach w autobusach jesteśmy w PERU, większość drogi jechaliśmy przez przepiękne, bezkresne…pustynie. Tak, właśnie to nie pomyłka całe północno –zachodnie Peru to płaskie jak stół tereny pustynne. Obecnie jesteśmy w miasteczku CARAZ – mniejszym bracie turystycznego HUARAZ, które jest czymś na kształt naszego Zakopanego. Jutro wyruszamy w 4 dniowy trekking po Andach, tak zwany Santa Cruz trek. Zapraszam na relację wkrótce.

DSC_0369 (3)

Jednak najpierw kilka słów o AUTOBUSACH: W Peru jest kilka najważniejszych kompanii autobusowych a zacięta walka o klienta sprawiła, że ceny są racjonalnie niskie a jakość usług nieprawdopodobnie wysoka. W autobusach długodystansowych (min 10h podróży) na wzór samolotów zrobiono dwie klasy, pierwsze piętro za kierowcą (wszystkie długodystansowce w PERU są piętrowe) zajmuje klasa pierwsza, drugie to klasa ekonomiczna. W klasie pierwszej (mała różnice cenowe między pierwszą a ekonomiczną) są w rzędzie 3 ogromne siedzenia z rozkładanym podnóżkiem. Jadąc nocnym autobusem można więc względnie normalnie wypocząć i się przespać, wszystko jest oczywiście klimatyzowane, catering, napoje, kawka, herbatka. Jakość lotnicza ceny naziemne.

DSC_0398

DSC_0424

DSC_0427

 

MaUpa

INFO PRAKTYCZNE:

  • Lokalny bus (typu vamos vamos i wskakujesz w biegu) z Puerto Lopez do Guayaquil cena: 4$ za osobę, czas przejazdu: 4h.
  • Z Guayaquil wygodny długodystansowiec do Piury w Peru cena: 16$ za osobę, czas: 11h. Granica bezproblemowo: pieczątka wyjazdowa, pieczątka wjazdowa plus formularz wjazdowy i gotowe. Całość ok. 1,5h
  • Z Piury do Trujillo wygodny długodystansowiec cena: 35 Sol (ok. 37 zł) za osobę, czas: 6,5h. W cenie śniadanie, obiad i napoje.
  • Z Trujillo do Caraz super wygodny długodystansowiec cena: 60 Sol (ok. 70 zł) za osobę, czas: 12h
  • Cena noclegu w Trujillo: 40 Sol (48 zł) za dwuosobowy pokój w centrum starego miasta. Hotelik bardzo przyjemny, z wewnętrznym patio, hamakami, ciepłą wodą.
  • Cena noclegu w Caraz: 20 Sol (24 zł) za dwuosobowy pokój. Standard bardzo podstawowy.

Podziel się !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *